Yapılacak İşlemler Saha Satış İşlemleri içindir.

  • El Terminallerinde Evrak baskı işlemleri txt uzantılı dosyalarda tutulmaktadır. bunlarda zamanla cihazda birikmektedir ve yavaşlama sebep olmaktadır. Bu dosyaları silerek cihazları hızlandırabiliriz.
  • İlk olarak cihazı açalım. Cihazın Ana diskine (File Explorer > My device) seçerek girelim. Bu dizinde DataSource= isminde bir klasor bulıunmaktadır. Bu dizine girelim. MobiltegDB içine girerek devam edelim. Bu dizinde Evraklar ve Sablonlar diye iki klasor göreceksiniz. Evraklar Klasorunu silerek eski kesilmiş evrakları silerek cihazı hzlandırmış olacağız.
  • 2. Bir işlem daha yapacağız. Ana dizine tekrar geri dönelim. Program Files (File Explorer > My Device>Program Files>MobiltegCE) Klasorune girelim. Burada bulunan YedexTxt Klasorunu silelim.
  • Bu işlemler sonucunda cihazınızda hızlanma olmaz ise zaman içerisidne büyüyen veri tabanını yeniden kurmanlısınız.
  • Bunun için yapmanız gereken işlem tüm aktarımlarınızı yaptıktan sonra programı kapatıp açınız. şifre ekranına “kur” yazınız. prpgam otomatik olarak kuruluma geçecektir. kurulum yönergelerini izleyiniz. seri numarası 7412369 olarak girebilirsiniz. bu adımla birlikte tüm adımları uygulamışsanız program ilk kurulduğu gibi olacaktır.