Öncelikle bu işlemin yapılabilmesi için Sewoo Configration Utilty’i çalıştırmanız gereklidir. Satın almış olduğunuz ürün içinde bulunan CD den uygulamaya erişebilirsiniz.

Eğer CD’niz yoksa bu linkten indirebilirsiniz.

Uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza gelen ekranda ürününüzün modeline göre Bluetooth yada Wifi ayarlarınız yapabiilirsiniz. Wifi ve Bluetooth opsiyonel olarak gelmektedir. Genelde Wif ürününü aldığınızda Bluetoth gelmez Bluetooth lu ürünü aldığınızda Wifi gelmez. Satın alırken tedarikçinizden bunu teyid ettiriniz.

  1. Bluetooth Ayarları

Cihazınızı içinden çıkan kablolar vasıtası ile bilgisayarınıza bağlayınız. En üstte yazan Port seçeneklerinden birini seçiniz. Open Port yazan butona tıklayınız. Eğer seçmiş olduğunuz seçenekler doğru ise bağlantı gerçekleşecektir ve cihazınız da Bluetooth özelliği var ise hemen sağında bulunan alan aktif olacaktır.

Bluetooth Information yazan alanda blunan Get Bluetooth Information yazan butona tıklarsanız , Cihazınızın Bluetooth ismini çözümleyip ekrana getirir. Siz Bluetooth ismini ve Şifresini değiştirmek isterseniz bu menüden yapabilirsiniz. Eğer Cihazın ismini ve Şifresini değiştirdiyseniz Save Bluetooth PIN Code butonuna tıklayarak kaydediniz.

Emulation ayarlarında 2 tip ayar bulunmaktadır.  CPCL Mode da set etmek isterseniz Devex gibi kendi tasarımlarınızı kullandığınız rapor araçlarınızdan yazdırabilirsiniz. ESC/POS modda ise yazıcıya özel dillerinde karakterler göndererek barkodlu etiketler basabilirsiniz.

  1. Wifi Ayarları

Cihazınız Wifi Özellikli Modeli ise solda en altta bulunan Start Wi-Fi Settings yazan butona tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki ekran açılacaktır.

Cihazınızın bağlantı seçeneğine uygun olan Port u seçerek üstte bulunan Open Port butonuna tıklayınız. Bağlantınız sağlandıktan sonra Get Wi-fi Information butonu aktif olacaktır.

Bu menüden mevcut ayarlarınız ekrana gelecektir. Wifi Mode seçeneklerinde Adhod , infrastructure ve SoftAp seçenekleri gelecektir. Cihazınızı kendi başına bir AP gibi kullanmak isteyeceğiniz gibi mevcut bir ağa da bağlayabilirsiniz. Mevcut bir ağa bağlamak isterseniz  “infrastructure” modunu seçmelisiniz. Wifi Channel da da diğer cihazlarınızın kullandığı kanallardan birini seçerseniz daha verimli kullanabilirsiniz. “infrastructure ” modunu seçtikten sonra altında bulunan seçeneklerden SSID, Şifre , IP adresi ve diğer ayarlarını yapınız. Eğer yapılan ayarlarınız doğru ise DOS komut sistemini açarak test edebilirsiniz.

Configration Utility’ nin PDF ine buradan ulaşabilirsiniz.